teknede iftar yemeği

Tenkede İftar Yemeği

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte herkes manevi olarak mutluluk yaşamaya başladı. Ramazan ayı rahmet ve bereket ayı olarak da bilinmektedir. Bu ayda herkes sevdikleri ile birlikte olmak, beraber iftar yapmak ister. Bir çok mekan ramazan ayına özel iftar paketleri düzenler ve iftara uygun olarak menüler hazırlar.

Teknede iftar yemeği imkanı ile sizde rahmet ve bereket ayında sevdiklerinizle beraber olabilir, Boğaz manzaralı bir teknede iftar yemeği yiyebilirsiniz. Ramazan ayının vermiş olduğu sakinlik ve bereket, Marmara Denizi ile birleşerek sizlere daha huzurlu bir gün geçirmenize vesile olacaktır.

İstanbul Denizi’nin tam ortasında ezan sesleri eşliğinde orucunuzu sevdiklerinizle beraber açmanız, sizlere inanılmaz bir huzur sağlayacaktır.

Teknede iftar yemeği organizasyonuna dilerseniz eşiniz, dilerseniz akrabalarınız veya dilerseniz arkadaşlarınız ile katılabilirsiniz. Kiminle katılırsanız katılın, içsel olarak hissedeceğiniz manevi haz sizlerle birlikte olacaktır. Bir yandan orucun vermiş olduğu açlık hissi, diğer bir yandan Boğaz’ın vermiş olduğu huzur, sizlere ezanın okunmasıyla birlikte ayrı bir damak zevki de sunacaktır.

Orucunuzu açarken yiyeceğiniz lezzetli yemekler ile birlikte sizlere görsel olarak tarihi yapı manzaraları ile cami görüntüleri de görsel haz yaşatacaktır. İsteğe bağlı olarak özel fasıllar da sizlerle beraber teknede iftar yemeğinde olacaktır. Ayrıca tecrübeli aşçılarımız aracılığıyla özenle hazırlanan iftar yemekleri sofralarınızı süslerken, tercih ettiğiniz fasıllarla birlikte ortam da şenlenecektir.

Teknede İftar Yemeğinde Kısıtlama Yok

Teknede iftar yemeği menülerinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Dilediğiniz taktirde iftar için düzenlenen yemeklerde değişiklik yapma hakkına da sahipsiniz. Standart olarak belirlediğimiz türde tercih ederseniz, damak zevkinize uygun farklı çeşit çorbalar sizlere ikram edilmektedir. Akabinde damak zevkinize uygun ızgara servisi yapılmaktadır. Bununla birlikte sizlere sebzeli pilav da takdim edilmektedir. Ayrıca biber, domates ve söğüş salatası ile birlikte size özel hazırlanmış özel sunumlar sofranızda yer alacaktır. Ek olarak sizlere tatlı olarak da ev baklavası ve taze meyve dilimleri servis ediyoruz.

Dilediğiniz taktirde istediğiniz değişikliği şeflerimize bildirerek yapabilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize kalmış bir şekilde planlama yapılmaktadır. Uzun yıllar edindiğimiz tecrübe ve özveri ile sizlere teknede iftar yemeğinin en güzel halini yaşatmaktayız. Bunu tercih kısıtlaması yaptırmamızdan da anlayabilirsiniz.

Ayrıca yeteri kadar kalabalık değilseniz ve teknede iftar yemeği yemek istiyorsanız genel iftar organizasyonlarımıza da katılma imkanınız var.  Dilediğiniz taktirde genel iftar organizasyonlarımızda da istediğiniz hissiyatı alabilecekseniz. İsterseniz tek, isterseniz arkadaşınız ile birlikte geleceğiniz teknede iftar yemeği esnasında duygusal olarak büyük bir maneviyata erişebileceksiniz.

Neden Teknede İftar Yemeğini Seçmelisiniz?

Teknede iftar yemeği düzenlemeniz, planlamanız veya organize etmeniz sizleri sıradanlıktan uzaklaştıracaktır. Bir çok insan evinde, restorantta veya açık mekanlarda yemek yemeği tercih etmektedir. Genellikle iftar tercihleri toplu olarak düzenlenir ve bu özel günde birlikte olmak için planlanır.

Sıradanlıktan uzaklaşmak, İstanbul içerisinde rahat bir nefes almak ve İstanbul Boğazı’nda tarihle iç içe olarak geçireceğiniz iftar programınız sizlere ve çevrenizdeki insanlara fark katacaktır. İsteğe özel olarak düzenlenen fasıllar programınızı destekleyecek ve ortamınızı şenlendirecektir.

Sakinliği denizde bulacak, maneviyatı iftar ile tadacak, mutluluğu arkadaşlarınız ile kucaklayacak ve şenliği fasıllarda bulacaksınız. Bu sebep ile teknede iftar yemeği diğer tercihlerinizin önüne geçecektir.

Zaman geçse bile unutamayacağınız bir ramazan gecesi, anılarınızda canlandırabileceğiniz bir gece olarak kalacak. Bir sonraki ramazanda da muhakkak yerinizi almak isteyeceğiniz, eşinizin dostunuzun veyahut arkadaşınızın da yaşamasını isteyeceğiniz bir ramazan gecesi sunmayı sizlere teklif ediyoruz. Aklınıza takılan her soruyu cevaplamak için sizleri hazır bekliyoruz. Bizlere ulaşabilmek için iletişim kurmanız yeterli olacaktır. Tüm cevap ve seçeneklerimiz sizlere açık olarak beklemektedir.